פנג שואי

דגים בתורת הפאנג שוואיהפאנג שוואי הינה תורה סינית עתיקה אשר שימשה בעבר את קיסרי סין למשיכת אנרגיה חיובית וכוחות ריפוי עצמי אל תוך חייהם. אורח החיים של הפנג שוואי מעניק לאדם חוזק ויכולת לבצע שינויים בחייו. המסר העיקרי של התורה מתמקד במתן תשומת לב לסביבתנו הקרובה הכוללת את האנשים אשר סובבים אותנו, החפצים בהם אנו משתמשים ביומיום ומיקומם של החפצים השונים במרחב המחייה שלנו (או מרחב העבודה שלנו).

התורה משתמשת במערכת מורכבת של סמלים על מנת לייצג את האנרגיות שונות בחיינו ואת אנרגיית הצ'י של הבית. חיות כמו דגים לדוגמא, עשויות לסמל את אנרגיית המים, שכה נחוצה ליצירת אווירה שלווה והרמונית.

ייעוץ פאנג שוואי יתחשב בין השאר בתאריכי הלידה של דיירי הבית. לכל דייר יש את המפה האישית שלו, החיות שלו, ואת האנרגיות שעליו לאזן בתוך עצמו. סידור נכון של רהיטי הבית מסייע ליצירת זרימה הרמונית של אנרגיית צ'י בתוךהחלל. אנרגיית הצ'י מעניקה כוח ויכולת להתקדם בכוון שהאדם רוצה.

אדם אשר סובל מאנרגיית צ'י נמוכה עשוי להראות סימני עייפות וחוסר שביעות רצון ממהלך חייו. דגים הם סמל אשר זוכה לתשומת לב מיוחדת בתרבות הסינית בכלל ובתורת הפאנג שוואי בפרט. בראש השנה, אוכלים הסינים דגים במטרה לזכות בברכת שפע כלכלי בשנה החדשה. פרט לשפע מסמלים הדגים גם פוריות ופריון.

מעצבים בשיטת הפאנג שוואי ממליצים פעמים רבות לשלב בתוך חלל הבית אקווריום עם דגים. דגים נעים במשך כל היום ולכן מסוגלים "להפעיל" אנרגטית מקומות מסוימים בתוך הבית. כמו כן זוג דגים עשוי לתמוך בזוגיות יציבה.

רכישה ותחזוקה של אקווריום אינם כרוכים בעלויות גבוהות היות ועל פי הפאנג שוואי מומלץ להסתפק בדגי זהב אשר ידועים בהענקת אנרגיה טהורה של שפע ועושר. סינים אדוקים מקפידים לאכלס את האקווריום שלהם באופן שיטתי ב-9 דגי זהב ודג שחור אחד. הם מאמינים כי שילוב מיוחד זה מעניק לביתם שפע והגנה מפני גזל.

את אקווריום הדגים יש למקם בד"כ באזור המזרחי או הצפוני של הבית, למרות שלכל בית יש מפה אסטרולוגית ייחודית. פרט למיקום האקווריום, חשוב מאד להקפיד על ניקיון המים והאקווריום. על המים להיות צלולים ונקיים. מים צלולים ומלאים בחמצן מעניקים אנרגיה חיובית ומסייעים בשמירה על דגים בריאים ומלאי מרץ.