פנג שואי

ייעוץ פנג שואי


פנג שואי הינה שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ומבנים על מנת להגיע להרמוניה עם הסביבה. באמצעות הפנג שואי ניתן לבחור שטח או לאבחן בית או דירה קיימים ולהציע בהם שינויים.  התכנון וקביעת הכיוונים המיטיבים נעשה באמצעות תבניות העתיקות של היין והיאנג וחמשת האלמנטים ועוד.

מהו פנג שואי?

פנג שואי הינו חלק מהמטפיזיקה הסינית, המאפשרת להבין את מושג השלם באמצעות תבניות הלקוחות מן הטבע - היין והיאנג וחמשת האלמנטים. מדובר בהסתכלות מערכתית כוללת המראה את הקשר בין השלם לבין מרכיביו וכן את יחסי הגומלין בין אדם לסביבתו.

האדם מאוד רגיש להפרעות הנובעות מחסימה של אנרגיה (צ'י תקוע). המטרה בפנג שואי היא לאפשר זרימה נכונה של הצ'י אשר תשחרר את החסימות (כך מוגדרת מחלה ברפואה סינית). באופן כזה, פנג שואי משפיע על האדם בכל הרבדים: הפיזי, הרגשי, הנפשי, השכלי והרוחני.


עבור מי מיועד ייעוץ פנג שואי?


ייעוץ פנג שואי מיועד עבור בתים קיימים כמו גם עבור בתים שטרם נבנו. בוחרים שטח בו יש אפשרות לנצל כיוונים מיטיבים ושהדרכים המובילות אליו הן בכיוונים הטובים יותר ביחס לבית העתידי. במסגרת התהליך ישנה התייחסות לגבעות בסביבה או לבתים שנמצאים בקרבת מקום וכן מתבצעת בדיקה גיאופטית של האדמה, שהיא כמובן חשובה ביותר.

עפ"י האינפורמציה המתקבלת ניתן לשנות את התכנון כך שיהיה שימוש רב יותר בחלקים הטובים של האדמה. כאשר מדובר בייעוץ לבית או לדירה קיימים, עלינו לדעת את הכיוון המדויק של החזית. על היועץ להחליט מה היא החזית שכן בארכיטקטורה המודרנית לא תמיד החזית מובנת מאליה. כמו כן יש לבצע מדידת מצפן מדויקת עד רמת המעלה.


מה צריך להכין מראש?

נדרשים נתונים לגבי תאריך סיום הבניה (טווח של עשרים שנה) ורצוי שתהיה תכנית של הבית (שרטוט ע"י היועץ עשוי לייקר את התהליך). כמו כן רצוי לקבל את שנות הלידה של הדיירים.


מה בודקים במהלך הייעוץ?

כאשר מגיע היועץ לבית מסוים עליו לאבחן את זרימת הצ'י לכיוון הבית, את הדרכים מסביב ואת כל הצדדים של הבית. היועץ מודד את כיוון הבית ע"י הלו- פאן שזהו מצפן פנג שואי סיני, בעל טבעות עם נוסחאות.

יועץ פנג שואי עורך אבחון גיאופטי ובודק את האדמה באמצעים מגוונים. גם בתוך הבית וגם מחוצה לו.  מתבצעת בדיקת זרימת הצ'י לפי התכנון ולפי תכולת הבית, זאת ע"י השימוש בתבניות של יין ויאנג ושל חמשת האלמנטים.

בדיקות הגיאופטיות ובדיקות אלקטרומגנטיות  הן קרדינליות לגבי בריאות הדיירים. בתום ההתרשמות הראשונית וכתיבת הרשמים, עורך היועץ ראיון עם בני הבית.


ייעוץ פנג שואי


ראיון עם בני הבית

הראיון הוא מובנה ומתייחס להיבטים השונים של החיים, כפי שהם באים לידי ביטוי בבית. זאת עושים גם ע"י שימוש בתבנית הבגואה המתייחסת לכיוונים, גם ע"י החלוקה האנרגטית של ה"כוכבים המעופפים" וגם ע"י סימבוליקה הקיימת בבית.

היבטים אלו ואחרים עולים בראיון. לאחר הראיון עם בני הבית היועץ בונה ומשרטט את המפות האנרגטית של הבית  המבוססות על הכיוון המדוייק ושנת הבניה, ומקבל תבניות של הקשרים בין הבית לבין הדיירים. בתום שלב זה תהיה באמתחתו רשימת המלצות עבור הדיירים.


המלצות בסיום התהליך

ההמלצות יכולות לכלול שינויים מבניים, הזזת רהיטים, שינוי צבע, שינוי עיצוב, הוספה או גריעה של חפצים בבית ועוד. כמו כן יש בייעוץ קבלת תובנות על התנהגות בני הבית בבית המסויים. ייעוץ פנג שואי יכול להשפיע על הבריאות ועל היחסים בבית (אנרגיית היין) וכן על ה"שפע" ועל היכולת של האדם להיות פעיל ונמרץ באופן הרצוי (אנרגיית היאנג).


צרו קשר עם הצוות המקצועי שלנו לתיאום ייעוץ פנג שואי - 054-2478898