פנג שואי

ריהוט משרדי ופנג שואיריהוט משרדי


כשמדברים על ריהוט משרדי בהקשר לפנג שואי, מדברים קודם כל על סביבת העבודה. מקום עבודה משפיע על פעילות האדם באופן משמעותי. יש חשיבות לאור, לכיוון האור ולשמש. ישנה חשיבות אדירה לכיוונים, לחומרים השונים של הרהיטים ולמיקום העובדים בתך החלל.


תאורה

אם אין מספיק אור יום זהו חסרון שיש לתקנו ע"י תאורה חזקה, קרובה באיכותה ככל שאפשר לתאורת יום – תאורה כמו הלוגן או הנורות החדשות (שהחוק באירופה מחייב) בגוון שאינו לבן – ניאון. חשוב שהמקום יהיה מרווח, ולא עמוס מידי כדי לאפשר מרחב תימרון. כדאי להכניס סעיף 'תאורה' לתוך התקציב של ריהוט משרדי.


ריהוט משרדי משובח


ריהוט משרדי ושולחן עבודה

לאחר שקנינו ריהוט משרדי יש לתכנן כיצד למקם אותו בחלל. יש למקם את שולחן העבודה כך שתהיה לנו "שליטה" על דלת הכניסה למשרד, כלומר להיות בקשר עין עם דלת הכניסה. הדבר מאפשר יותר ריכוז ושליטה. לעולם אין לשבת כשמאחורי הגב שלנו יש דלת או מעבר.

אם אין ברירה ואחד השולחנות ממוקמים באופן כזה, אפשר להציב מראה ליד אזור המחשב – כך שישקף עבורנו את המראה מאחורינו. ריהוט משרדי שממוקם בצורה כזו ייאפשר פחות פרודקטיביות. חשוב להקפיד שלא לשבת לאורך זמן כשיש קיר ממש מול הפנים שלנו. כפי שהדבר חוסם את הראיה, כך הוא חוסם את יכולת היצירה שלנו, חוסם את ההשראה!


חלונות

במקום עבודה חשוב שיהיה חלון, עדיף כמובן עם נוף. זהו אמצעי נוסף לחזק את הקשר עם החוץ, עם המציאות – ועם הלקוחות. חלון מכניס אויר וחמצן ומאפשר זרימה בעבודה. כך גם נרגיש פחות צורך לצאת להפסקות רבות.


דלת הכניסה

על גבי דלת הכניסה חייב להיות שם העסק. בייעוץ פרטני אפשר לדייק את החומרים והצבעים של השלט. אבל בכל מקרה, ישנה חשיבות עליונה לסימון ברור ויפה של שם המקום.

כמובן שאם המשרד נמצא בבניין גדול, שם המשרד או החברה חייבים להיות ברורים וקריאים גם למטה באזור האינטרקום או הכניסה הראשית לבניין.

מומלץ שיהיה במקום צליל של פעמון רוח (התיקון הסיני הקלאסי והיחיד הוא פעמון רוח 6 קני מתכת). גם אם אין פעמון רוח, לחילופין אפשר לדאוג שתהיה מוזיקת פסנתר חלשה או גיטרה – בתנאי שלא תפריע בשום אופן לעבודה.

אלו צלילים המשדרים תדרים חשובים כשאנו עוסקים באיזון של מקומות.


שולחנות מנהלים - הטיפים שלנו