פנג שואי

פנג שואי לחדר שינהפאנג שווי לחדר שינה - טיפים כלליים

חדר השינה הינו בית המקדש הפרטי. חדר השינה הינו אחד משלשת המקומות החשובים ביותר בביתנו מבחינת הפנג שואי. זה המקום בו אנו מבלים כשליש מחיינו!

מדוע חדר השינה חשוב כל כך?

בראש ובראשונה אנו ישנים בחדר זה. אם אנו לא ישנים כראוי זה פוגע בתפקוד שלנו באופן ישיר. כל אחד מכיר את ההרגשה שכשאנו מתעוררים משינה טובה – אנו מסוגלים להתמודד עם כל מכשול המקדם את פנינו!

בזמן השינה, התאים בגופנו מתחדשים, תהליך ההבראה מתרחש. זהו זמן בו אנו חולמים ובכך מעבדים גם תהליכים נפשיים ופסיכולוגיים שהתהוו במשך יום האתמול. זהו מקום המפלט מהעולם הריאלי, הפיזי. זהו חדר שהכל בו מוכר ושייך לנו – ולכן הוא נוסך בנו תחושה של קשר וביטחון עצמי.  

כמו כן חדר שינה נותן תשובה לצרכים של אינטימיות ופרטיות. אנו רוצים שחדר השינה יתמוך ויעצים אספקטים כמו אהבה, רומנטיקה, רגיעה ומנוחה. חדר השינה אמור לאפשר התחדשות מנטאלית ופיזית.


פנג שווי בחדר השינה

כל יום מתחילבחדר השינה ומסתיים בחדר השינה, מאחורי דלתות סגורות. הדבר מראה את החשיבות שיש לחדר השינה בחיינו. אנו מעוניינים ליצור סביבה שתאפשר מנוחה והפסקה מהעולם שלעיתים מכביד עלינו.

עיצוב חדר השינה כולל גם את המצעים. בדים יפים על המיטה צדים את העין ומשפיעים על האווירה בחדר. טיפ ראשון הוא המצעים, שאליהם אחר כך מתאימים כריות, ווילונות וכו'. כאשר החדר מיועד לאדם בוגר אחד, הבחירות הן קלות, ביחס לטעם שלה או שלו. כאשר מדובר בשני בני זוג, הבחירה הופכת מורכבת יותר. לכל אחד יש הטעם שלו. לעיתים זה יכול להיות מנוגד. לסמלים יש חשובות מאוד גדולה. בחדר השינה אפשר לעשות שימוש בדימויים מתאימים (כמו תמונות של זוגיות שני פסלונים, שני שטיחונים וכו') ובחמשת האלמנטים כדי לחבר בין אנרגיות שונות הקיימות בחדר. כדי ליצור איזון והרמוניה.

אנרגיית יין בחדר השינה

חדר השינה הוא מקום להירגע בו, לישון בצורה נינוחה בניגוד למקום עבודה הדורש אנרגיה אקטיבית ויכול ליצור לחץ. מבחינת איזון בין יין ויאנג – חדר השינה הוא חדר בעל אופי יותר ייני. לכן יש להימנע מעיצוב המעלה את היאנגיות, כמו מראות המשקפות את מי שישן, צבעים יותר מידי עזים או צורות מחודדות. גם נוחיות היא חשובה. יש לוודא שבכל לילה יש לנו שמיכה מתאימה ונעימה. יש לדאוג למנורת לילה מתאימה וחומר קריאה. ישנם מחקרים שהוכיחו שקריאה לפני השינה תורמת לבריאות טובה ומאריכה את החיים. מחקרים נוספים מדברים על הקלות של לימוד בעל פה חומר שנקרא לפני השינה.

ממה עלינו להמנע בחדר השינה

שולחנות עבודה אינם מאפשרים לנוח מהסטרס ומהמחויבויות של העבודה. טלוויזיה המאריכה את שעות העירות שלא מתוך בחירה וגורמת להיסחפות לצפייה פסיבית. מכשירים חשמליים, כולל טלפון סלולרי, המשבשים את השדה האלקטרומגנטי של הגוף ובכך משפיעים על הבריאות.   

כאשר אנו מעצבים ומארגנים את הריהוט במהלך יעוץ פנג שואי, אנו ערים לאספקט הבטיחות. עלינו לוודא שהחלונות נסגרים היטב ואם הידית שבורה, נדאג לתקנה בהקדם. כך גם לגבי הדלתות. לא נהייה מעוניינים בדלת חורקת או נפתחת באמצע הלילה.

מדפים מכל סוג המותקנים ישירות מעל למיטה או מעל למקום הישיבה, אינם בטיחותיים שכן הם עשויים להחליק וליפול על הראש. גם אם המדפים מותקנים היטב, תמיד תהייה הדאגה - שמא הם יפלו. דאגות קטנות מסוג זה מהוות הפרעה ולעיתים יכולות למנוע שינה עמוקה המאפשרת את המנוחה וההתחדשות בזמן השינה. כן יש להמנע מהצבת ראש המיטה כנגד קיר משותף לחדר רחצה. כל מים זורמים מעבר לקיר יוצרים אנרגיה יאנגית הפוגעת באיכות הרצויה בחדר השינה.